2017 LYS sonuçları açıklandı!

ÖSYM - YGS LYS

2017 ÖSYM – LYS sonuçları açıklandı, iki soru iptal edildi. 10 – 11 ve 17 – 18 Haziran 2017 tarihlerinde uygulanan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları (2017-LYS) sonuçları, 11 Temmuz 2017 tarihinde saat 21:05’de açıklandı.

Sınav sonuçları

Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adaylara gönderilmeyecek olup adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ya da ÖSYM Mobil cihazlarından T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Matematikte iki soru iptal!

Lisans Yerleştirme Sınavlarına (2017-LYS) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış ve itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup LYS – 1 Matematik Testinin Temel Soru Kitapçığındaki 75. ve 76. soruların Orta öğretim İleri Düzey Matematik (9, 10, 11 ve 12. Sınıflar) öğretim programının ID.12.7.1.2 numaralı

Uzayda iki doğru; iki düzlem; bir düzlem ve bir doğrunun birbirlerine göre durumlarını belirler ve uygulamalar yapar, kazanımı kapsamında olduğu ancak Orta öğretim İleri Düzey Matematik 12. Sınıf Ders Kitabında Uzayda Doğru ve Düzlem ünitesinin bu kazanımları tümüyle kapsamadığı tespit edildiğinden bu iki sorunun değerlendirme dışı bırakılmasına karar verilmiştir.

Başarı dileklerimizle adayların bilgisine saygıyla sunulur.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir