2016 KPSS ile 10827 Sözleşmeli sağlık personel alımı

ÖSYM - KPSS DİYETİSYEN

İptal edilmiş sayılan 10 Bin 827 kişilik kadro yeniden açıldı. Sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak.

2016 KPSS ile 10827 Sözleşmeli sağlık personel alımı

Sağlık Bakanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapmaya devam ediyor.

Genel olarak alımlar kadrolu olarak yapılsa da yeni düzenlemeler ile Sağlık Bakanlığı da sözleşmeli personel alımı yapmaya başladı. Alınan sözleşmeli sağlık personelleri belirlenen süre boyunca sözleşmeli olarak istihdam ettikten sonra memur kadrosuna geçebilmektedir.

Bundan önce ki dönemde 10 bin 827 kişi sözleşmeli sağlık personeli pozisyonunda istihdam etmekteydi. Çalışma süreleri ile bu sözleşmeli personellerin tamamı kadro aldı ve sözleşmeli kadrolar iptal edilmişti.

10827 Kişilik kadro açıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne hükümet tarafından sevk edilen yasa tasarısına göre iptal edilen 10 bin 827 kişilik sözleşmeli sağlık personeli kadrosunun tekrar yürürlüğe getirilmesi istendi. Buna göre eğer yasa onaylanırsa,

İptal edilen 10 bin 827 kişilik sözleşmeli sağlık kadrosu tekrar açılacak ve on binden fazla personel alımı yapılacak. Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşmeler nasıl sonuçlanır bilinmiyor ancak alınacak olan personel sayısı oldukça iyi olduğu düşünüldüğünden dolayı sağlık mezunları çıkacak sonucu büyük bir merakla bekliyor. Eğer kadrolar açılırsa 10 bin 827 sözleşmeli sağlık personeli alınacak ve yapılan anlaşmaya göre bu personellerde belirli süre boyunca istihdam ettikten sonra kadro alabilecek.

Kadro aldıktan sonra boşalan 10 bin 827 kişilik boş kontenjanın tekrar doldurulup doldurulmayacağı konusunda ise şimdilik herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Medi Haber

[button-brown url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyet/kpss-diyetisyen/” target=”_blank” position=”center”]TÜM KPSS DİYETİSYEN HABERLERİ[/button-brown]

[alert-note]DİYETİSYENLERİ BAĞLAYAN KPSS GELİŞMELERİNİ AKTARMAYA DEVAM EDECEĞİZ[/alert-note]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir