20 yıldır atama bekleyen sağlık personelleri var

sağlık bölümleri 2016

Yıllarca emek verip, dirsek çürütüp yüksek puanlarla eğitim görüp, 20 yıl gibi uzun süreler boyunca atama bekleyen sağlık personellerinin vardlığı ülkemizin kanayan yarası halini almıştır.

Toplum sağlığı teknisyenleri

1996 – 1997 yıllarında Sağlık Meslek Liselerinden mezun olanlar Toplum Sağlığı Teknisyenleri 20 yıldır atama beklemektedir.

diyetisyen maaşı, diyetisyenlik maaşı, beslenme uzmanı maaşı, beslenme ve diyetetik maaşı, sağlık personeli maaşı, sağlıkçı maaşı,  diyetisyen maaşı 2016, diyetisyenlik maaşı 2016, beslenme uzmanı maaşı 2016, beslenme ve diyetetik maaşı 2016, sağlık personeli maaşı 2016, sağlıkçı maaşı 2016,  diyetisyen maaşları, diyetisyenlik maaşları, beslenme uzmanı maaşları, beslenme ve diyetetik maaşları, sağlık personeli maaşları, sağlıkçı maaşları,  diyetisyenler ne kadar kazanıyor, diyetisyenler ne kadar maaş alıyor, diyetisyenlerin maaşı ne kadar, beslenme uzmanı maaşı ne kadar, 2016 beslenme uzmanı maaşları

Tıbbi sekreterler

1998 – 1999 yılında mezun olan Tıbbi Sekreterler yıllardır atama beklemektedir.

bebek-beslenmesi-pediatrik-hasta-bebeklerde-diyet-4

ATT’ler

2000 ylında mezun olan ATT’lerin bir kısmı halen atanmış durumda değiller. Ülkede binlerce sağlık personeli eksikliği varken maalesef bu branşlarda hiçbir zaman tam manasıyla alım yapılmadığı için binlerce sağlıkçı işsiz gezmektedir. Şuan sadece bu branşlarda olan 20 yıllık bekleme ilerde diğer branşlarda da yaşanacaktır.

ambulans, att atama diyetisyen

Paramedik ve Radyoloji teknikerleri

Paramediklik ve Radyoloji mezunu sayısı git gide artmaktadır.

doktor diyetisyen hasta, en iyi diyetisyen sitesi

Tıp hekimlerinin geleceği

Tıp Fakültelerinden yılda 12.000 – 13.000 hekim mezun oluyor. Tıp doktorları dahil 3 – 5 sene sonra atama sorunu yaşayacaklardır.

diş hekimi, diş doktoru, ağız ve diş sağlığı, dişçi, diş diyetisyen

Diş hekimlerinde işsizlik çoktan başladı

Hali hazırda diş hekimi olup 5 sene atama bekleyenler var.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir