2. Uluslararası Geleneksel Gıdalar ve Sürdürülebilir Beslenme Sempozyumu

2. Uluslararası Geleneksel Gıdalar ve Sürdürülebilir Beslenme Sempozyumu

Toros Üniversitesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Geleneksel Gıdalar ve Sürdürülebilir Beslenme Sempozyumu, geleneksel gıdalar, sürdürülebilir gıda, beslenme ve gastronomi sistemlerine odaklanan önemli bir uluslararası bilim, teknoloji ve iş forumudur.

Uluslararası iklim değişikliği, gıda kıtlığı, yoksulluk, salgın hastalıklar, doğal kaynakların tükenmesi ve benzeri sorunlar gibi acil çözüm gerektiren sorunlarla mücadele ettiği bir çağda yaşamaktayız. Söz konusu kaynaklarımızın sınırlı olması nedeniyle gelecek nesillere yetecek kadar olmasını sağlamak üzere ekosistemlerini korumak, sosyal açıdan sorumlu, çevrenin korunmasına, insan ve doğal sistemlerde dinamik dengeye odaklanan sürdürülebilir bir topluma dönüştürmek için acil bir ihtiyaç olduğu aşikârdır.

2. Uluslararası Geleneksel Gıda ve Sürdürülebilir Beslenme Sempozyumu, 5-6 Ekim 2023 tarihlerinde online olarak seçkin araştırmacı ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilecektir. Sempozyumun ana konusu, sürdürülebilirliğe yönelik küresel zorluklarla mücadele etmenin yollarını aramak olmak üzere gıda, beslenme ve gastronomi alanında yapılan araştırma bulgularına, yenilikçi fikirlere ve önerilere ulaşması amacıyla ilgili araştırmacıların aşağıda linkleri verilen sempozyuma katılımlarını beklemekteyiz. Sempozyumumuzda görüşmek dileğiyle,

Sempozyum Düzenleme Kurulu.

2. Uluslararası Geleneksel Gıdalar ve Sürdürülebilir Beslenme Sempozyumu’na ilişkin geniş bilgiye burada yer alan sempozyum sayfasından ulaşabilirsiniz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir