14.000 fizyoterapist iş arıyor…

hemipleji, inme, parapleji, felç, stroke, felç hastalığı, inme beslenme tedavisi, felçli hasta beslenmesi

Türkiye Fizyoterapistler Derneği’nin, fizyoterapistlik mesleğinin uygulanması ile ilgili standartlar ve etik kuralları oluşturmak, mesleğe ilişkin konularda danışmanlık yapmak, engelliliğin ve hastalıkların önlenmesi ve tedavisi konularında ulusal politikalar oluşturulmasına katkıda bulunmak, toplum sağlığı ile ilgili konularda çalışmalar yapmak ve toplumu bilinçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Fizyoterapister sağlık ekibinin bir parçası

Sağlık insan gücünün ayrılmaz bir parçası, sağlık ekibinin daimi bir üyesi olan fizyoterapistler, kişilerin maksimum harekete ve fonksiyonel yeteneğine ulaşması için koruma, iyileştirme ve tedavi gibi sağlık hizmetleri sunmaktadır. Yaşamın herhangi bir evresinde; yaslanma, yaralanma, hastalık, rahatsızlık gibi çeşitli koşul veya çevresel faktörler bireyin hareket ve fonksiyonunu tehdit ettiğinde, fizyoterapistler önleme, tedavi/müdahale, habilitasyon ve rehabilitasyon hizmetleri ile katkı vermektedir.

Fizyoterapistler iş bekliyor

Günümüzde 50 üniversitede öğrenim görmekte olan 14.000 fizyoterapist adayı öğrencilerimiz ve halen alanda çalışmakta olan ya da iş bekleyen 14.000 fizyoterapist arkadaşımız bulunmaktadır. Fizyoterapistler Derneği, dünya standardında eğitim alan meslektaşlarımızın ve Haziran 2017 de mezun olacak 3.500 yeni arkadaşımızın hak ettiği değerde görev alma taleplerini dile getirmede aracı olmaktadır.

Yakın gelecekte herkesin bir fizyoterapisti olacak…

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir