12.500 Sağlık personeli alımı için başvuru tarihi belli oldu!

Sözleşmeli diyetisyenler kadroya geçecek mi?, kpss diyetisyen habeleri, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kamu Hastaneler Kurumu KPSS Diyetisyen

Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından 2017 yılında yapılacak sağlık personeli alımı kapsamında 28 Mart’ta açıkladığı 12.500 sağlık personeli alımı için başvuruların yapılma zamanı hakkında çok önemli açıklama yapıldı.

Adayların beklediği tarih ay olarak da olsa verildi.

Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

2017 Mayıs ayı itibarıyla başvurular alınmaya başlanacak

Bakan Akdağ, katıldığı televizyon programında az önce 2017 yılı sağlık personeli alımları ile ilgili olarak soruları yanıtladı. Geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada 2 ay içerisinde atamaların gerçekleştirileceği belirtildi. Nisan sonu itibarıyla da yapılan açıklamada belirtildiği üzere başvuruların bir kaç içerisinde başlatılması bekleniyor. Bakan 2017 yılında hekim alımları ve şirket personeli olmak üzere 40.000 civarı sağlık personeli alımı yapılacağını belirtti.

Sağlık personellerinin talepleri

Sağlık personeli alımları açısından 40.000 sayısının yarısı bile maalesef sağlık personeli bu yıl alınmamakta. Adaylar lise, önlisans ve lisans kadrolarına daha fazla atama yapılması gerekliliğini savunuyorlar. Puanlar itibarıyla bazı bölümlerde aşırı derecede düşerken bazılarında hiç düşüş yaşanmamakta ve atamalar yetersiz kalmaktadır.

Güvenlik soruşturmaları fazla sürüyor!

Sağlık Bakanlığında atamaların yapılmasının ardından güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması çok uzun sürmekte ve 6 aydan beri halen bekleyen ve ataması yapılmış personel bulunmaktadır. Bu kapsamda Bakanlığın bu çalışmalar konusunda deneyim kazandığını düşünerek yeni alımların daha kısa sürede sonuca ulaştırılacağı bekleniyor.

personelsaglikhaber.net/guncel/12500-saglikci-alimi-basvuru-zamani-belli-oldu-h67525.html

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Merhabalar ben 4m sınıf beslenme diyetetik öğrencisiyim.Bu atamaya dahil olabilecek miyim ?Bu konuda bilgiye sahipseniz bilgi verir misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir