1. Pediatri diyetisyenliği günleri

pediatri günleri

Çapa Çocuk Ailesinden Davet: Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri iki yıl aradan sonra tekrar bir araya gelebilecek olmanın heyecanı ve mutluluğunu paylaşmak üzere 25-28 Nisan 2023 tarihlerinde İstanbul’da yüz yüze gerçekleştireceğimiz kongremize davet etmekten büyük onur duyuyorum.

1915’te Darülfünun Tıp Fakültesi’nde Çocuk Hastalıkları Kürsüsü’nün kurulması ile başlayan 107 yıllık tarihimiz, 1972 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kürsüsü’nün Çapa’daki hastane binasına taşınması ile yeni bir aşamaya girdi. Kliniğimiz Çapa’da 50 yılda hem Marmara Bölgesi’nden hem de Türkiye’nin dört bir yanından gelen çocuklarımıza hizmet verdi, öğrenci ve asistan yetiştirdi, akademik çalışmalar yaptı. Yine Çapa kampüsünde hizmet veren, 40 yıl önce değerli öğretim üyelerimizce kurulan Çocuk Sağlığı Enstitüsü ile birlikte uluslararası literatüre katkı yapan önemli bilimsel çalışmalara imza attı.

Yüzyıllık deneyime sahip kliniğimiz bu yıl Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından “Ulusal” akreditasyon belgesi aldı. Yeniden yapılanma sürecine giren ve Çapa kampüsünde 50 yıldır hizmet veren kliniğimiz sizlerle güçlenecek ve bu yıl 45.’sini düzenleyeceğimiz “Pediatri Günleri” kongremiz, deneyimlerimizi karşılıklı paylaşmak için önemli bir fırsat olacaktır.

Kongremiz için çocuk sağlığı ile ilgili kurslar ve çocuk sağlığı ve hastalıkları ile pediatri hemşireliğindeki güncel konuların tartışıldığı bilimsel içeriği yüksek bir program yapılması planlandı. Bu yıl kongremizde diyetisyenler için de bilimsel bir program hazırlanmış olup kliniğimizin geleneği olan multidisipliner yaklaşım ile çocuk sağlığı her yönüyle ele alınacaktır.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında, geleneksel olarak 23 Nisan haftasında, güzel şehrimiz İstanbul’da yapmayı planladığımız kongremize ve Çapa’mıza desteklerinizi bekliyoruz.

Hep birlikte nice 100 yıllara! Sevgi ve saygılarımızla… Prof. Dr. Zeynep Karakaş, Kongre Başkanı; Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, Milli Pediatri Derneği İstanbul Şubesi Başkanı

1. Pediatri diyetisyenliği günleri bilimsel program ve detaylı bilgiler burada yer alıyor.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir